Тваринництво

Брахіспіри дуже чутливі до дезінфекційних засобів

Передавання брахіспіри у птиці ще не повністю з’ясовано. Колонізація кишківника за допомогою брахіспіри мало коли виявляється у віці до 15 тижнів. Brachyspira intermedia переважно не адгезуються на ентероцитах, а знаходяться в слизу кишківника.

У господарстві, де утримують різні вікові групи птиці, інфекція передається від старих до молодших особин, імовірно, через переміщення персоналу або обладнання, реманент тощо.

У межах стада передавання відбувається фекально-оральним шляхом і, можливо, повітряно-крапельним. Немає доказів вертикального передавання збудника. Після занесення інфекція поширюється всім стадом і може охопити до 100% поголів’я.

Порушення структури раціону (наприклад, надлишок пшениці) й стреси, діареї різного походження є відомими чинниками, що сприяють експресії захворювання.

Брахіспіри дуже чутливі до дезінфекційних засобів. Тому забруднення стада, розміщеного в чистому та дезінфікованому приміщенні, може бути результатом горизонтального передавання через носіїв (собаки, дикі птахи, гризуни, мухи), особливо через забруднену питну воду.

Водоймища, де перебувають інфіковані дикі птахи, як-от качки, можуть залишатися забрудненими брахіспірою протягом двох місяців.

Як повідомлялося, ферментований ріпаковий шрот допомагає в профілактиці сальмонельозу.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!