Тваринництво

Близько 11 млн екземплярів цінних видів риб випустили торік до водойм України

Близько 11 млн екземплярів цінних видів риб випустили торік до водойм України

Протягом 2024 року у рибогосподарські водні об’єкти України вселили понад 10,8 млн екземплярів цінних видів риб: харіуса європейського, лосося дунайського, форелі струмкової, коропа, товстолоба, білого амура та інших.

Про це повідомили в Держрибагентстві.

Зокрема, унікальна кампанія зариблення за рахунок держбюджету дала можливість поповнити водойми Карпатського регіону понад 283 тис. екземплярів лососевих видів риб, що на 11% більше, ніж у 2023 році. Так, уперше за часів незалежності України до водойм Закарпаття вселено 8783 мальків червонокнижного харіуса європейського.

Водночас торік розпочалася масштабна кампанія зариблення водойм за кошти, отримані місцевими бюджетами від спеціального використання водних біоресурсів через аукціони на промисловий вилов риби. Зокрема, вселення водних біоресурсів відбулося на Черкащині, Полтавщині, Кіровоградщині. Загалом за кошти місцевих бюджетів у 2024 році у водоймах оселилося 485 тис. екземплярів цінних видів риби, що всімнадцятеро вище за показник попереднього року.

Зариблення в Режимі спеціальних товарних рибних господарств (СТРГ) у 2024 році здійснювали 28 суб’єктів господарювання. Вони вселили 9,9 млн екземплярів різновікової  риби, у тому чилсі 8,2 млн екземплярів ‒ у водойми Одещини.

187 тис. екземплярів водних біоресурсів торік випустили громадські організації, а також за рахунок компенсаційних коштів і благодійних внесків. Це вдвічі більше, ніж у 2023 році. Вселення здійснювалися у Дніпропетровській, Закарпатській, Львівській, Київській і Полтавській областях.

У 2025 році передбачено додатковий механізм зариблення водойм за рахунок коштів від аукціонів на промисловий вилов риби як понадстартова ціна. Це дозволить відновити популяції водних біоресурсів і підвищити рибопродуктивність водойм шляхом масового зариблення.