Тваринництво

Біохімічні показники в курчат, отриманих від курей різного віку, відмінні

Біохімічні показники вмісту жовточного мішка, жовтка та печінки різняться в добових курчат, виведених від курей різного віку, пише журнал «Наше птахівництво».

Так, у молодняку, отриманого від несучок 7-місячного віку, як порівняти з молодняком, отриманим від 21-місячних несучок, у жовточному мішку й жовтку містилося в 1,3-2,5 раза менше каротиноїдів, вітамінів А, В2 і загальних ліпідів, у 1,7 раза менше вітаміну А в печінці.

Коефіцієнт рефракції жовтка є непрямим показником умісту в ньому сухих речовин. Такий фізико-хімічний тест певною мірою відбиває і ступінь використання поживних речовин жовтка зародком. Так, цей аналіз дозволив встановити, що в курчат, отриманих від переярок, коефіцієнт рефракції залишкового жовтка вищий, ніж у курчат від 7-місячних молодок.

Крім того, встановлено, що абсолютна маса серця, печінки та фабрицієвої сумки курчат збільшувалася прямо пропорційно до віку несучок. Проте їхня відносна маса мало залежала від віку курей.

Також у курчат, виведених із яєць, отриманих від 24- та 28-тижневих курей, була висока відносна маса жовчного міхура: 0,17% та 0,16% відповідно. Тоді як у таких самих курчат, отриманих від 64-тижневих курей, цей показник становив 0,13%.

Селезінка також більша в курчат від переярок, ніж у виведених із яєць від 7-місячних молодок.