Тваринництво

Білорусі може урватися терпець постачати м'ясні й молочні продукти до Росії

Білоруські виробники продуктів харчування переорієнтуються з російського на китайський ринок, якщо Россільгоспнагляд продовжить практику обмежень щодо білоруських м’ясних і молочних продуктів.

Про це заявив президент Білорусі Олександр Лукашенко, пише Продукт.by.

«Ми торгуємо не лише в Росії, – наголосив він. – Вже дуже багато і в Євросоюзі, але ще більше – з Китаєм. Тому Данкверту (очільник Россільгоспнагляду. – Ред.) треба сказати, щоб припиняв нас гнобити, а то ми підемо просто на китайський ринок».

Білоруські молочні та м’ясопереробні підприємства періодично стикаються зі складнощами під час постачання своєї продукції на російський ринок. Обмеження запроваджуються, коли Россільгоспнагляд робить висновки щодо невідповідності білоруських продуктів, які постачаються на російський ринок, вимогам якості та безпеки.

Росія, як і раніше, залишається основним і найбільшим ринком, де реалізується білоруська продовольча продукція. Однак уже кілька років Білорусь намагається диверсифікувати поставки, щоб в ідеалі вони складалася з трьох рівних частин: одна частина повинна припадати на Росію, друга – на Європейський Союз і третя – на інші країни.

Як повідомлялося, Білорусь шукає нові ринки збуту молочних продуктів, у тому числі в Україні.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!