Тваринництво

Білкове голодування особливо згубне для кнурів

Кормові норми для кнурів контролюють за 27-30 показниками. Згідно з однією з цих норм, під час інтенсивного використання у відтворенні молодим кнурцям, що зростають, на кожні 100 кг живої ваги потрібні дві загальні кормові одиниці (к. о.), або 22,2 МДж обмінної енергії, та 1,7 кг сухих речовин.

Для дорослих кнурів-плідників ці показники трохи менші – відповідно до 1,5 загальних к. о., або 16,6 МДж, та 1-1,3 кг сухих речовин. В 1 кг сухої речовини енергетична концентрація має бути на рівні 14,2 МДж, або 1,28 к. о.

Склад сухої речовини в раціоні повинен містити перетравного протеїну – приблизно 15,5%; клітковини – 7%; лізину – 0,95%; кальцію – 0,93%; фосфору – 0,76%; треоніну – 0,65%; цистину й метіоніну разом – 0,63%.

Також у раціоні обов’язково має міститися фосфор і кальцій, які впливають на концентрацію сперміїв у сім’яній рідині.

Лінолева кислота (омега-6 жирна кислота) – єдина жирна кислота, вміст якої потрібно враховувати в раціоні кнурів-плідників (0,1%).

Важливе значення для процесів репродукції мають вітаміни. В 1 к. о. харчового раціону в середньому має бути вітаміну А – 4,5 тис. МО; В – 2 мг; В2 – 4,5 мг; В3 – 18 мг; В4 – 0,9 г; В5 – 63 мг; В12 – 22 мкг; Е – 37 мг; О – 0,45 тис. МО.

Введення жиророзчинних і водорозчинних вітамінів понад базову норму помітно не впливає на характеристики сперми та статевої активності кнурів.

Збалансованість раціону за амінокислотами, мінералами та вітамінами дозволяє знизити рівень енергії та протеїну на 15% без зниження кількісних і якісних показників спермопродукції.

Тривале білкове й енергетичне голодування знижує вироблення сперматозоїдів. Особливо згубно діє білкове голодування. Зокрема, дефіцит білка в раціоні призводить до зменшенняя синтезу естрадіолу – гормону, що регулює статеву активність.  

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!