Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Бешиха свиней може уражувати кілька особин або невеликі групи

У свинарських господарствах з ендемічною наявністю бешихи поросята природним чином інфікуються відразу після народження.

Джерелом бактерій є переважно послід й ороназальні виділення. Утім, до віку восьми тижнів материнські антитіла захищають поросят, отже, симптоми інфекції у них не проявляються. Та вони так само, як особини, що перенесли інфекцію, стають безсимптомними бацилоносіями.

Інфекція в господарстві не обов’язково має проявлятися у великої кількості тварин, зазвичай вона уражує кілька особин або невеликі групи.

Супоросні свиноматки можуть абортувати або плоди муміфікуються. У свиноматок із лактацією часто трапляється агалаксія, що надалі створює загрозу для потомства. Смертність коливається в діапазоні від 0 до 100%. Вища смертність регулярно спостерігається у другій половині періоду відгодівлі, тобто в особин вагою 45-90 кг.

Основою профілактики бешихи свиней є високий рівень провадження зоосанітарних заходів у тваринницькому господарстві, ретельна дезінфекція, дезінсекція та дератизація й головним чином неодноразова вакцинація відповідно до схеми щеплення.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!