Тваринництво

Бактеріологічне дослідження дозволяє оцінити ефективність вакцинації птиці проти сальмонельозу

Бактеріологічне дослідження дозволяє оцінити ефективність вакцинації птиці проти сальмонельозу

Наразі вакцинація – один із ключових методів боротьби із сальмонельозом. Для розуміння її ефективності зазвичай використовують результати серологічного моніторингу. Однак у рекомендаціях виробників комерційних тест-систем відсутня інформація щодо впливу вакцинації та тиску природної інфекції на серологічний профіль.

 

Після однієї вакцинації підвищується ймовірність виникнення низької сероконверсії. Птиця, що не отримала достатню дозу препарату, характеризуватиметься низьким рівнем імунітету, що особливо небезпечно для курей-несучок у другій половині продуктивного періоду.

Після позитивних серологічних результатів доцільно мати бактеріологічне підтвердження, оскільки наявність антитіл вказує лише на попередній контакт із сальмонелами або є результатом вакцинації й не дає однозначних підтверджень постійного інфікування стада.

Для оцінювання епізоотичної ситуації потрібно проводити серологічні дослідження в динаміці з інтервалом три-чотири тижні. Перша точка має припадати на день вакцинації. Однак саме серологічне дослідження не може бути використане для контролю ефективності вакцинації проти сальмонельозу.Виявлення бактерій із роду Salmonella можливо проводити й молекулярно-біологічними методами, однак мікробіологічний метод наразі рекомендовано Міжнародним епізоотичним бюро.

Для оцінювання ефективності вакцинації рекомендовано проведення бактеріологічного дослідження фекалій і яєць за два тижні до вакцинації, а також через чотири, вісім тижнів після вакцинації.

Серологічне дослідження може бути використане лише для оцінювання епізоотичної ситуації щодо сальмонельозу на рівні стада. Терміни відбору проб для досліджень можна варіювати залежно від схеми вакцинації.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!