Тваринництво

Багатоярусні кліткові батареї наближують утримання курей до природного

У закордонних виробників кліткового обладнання для птиці однією з тенденцій є системи, які дозволяють курям-несучкам вільно переміщуватися ярусами і вздовж ярусів батареї, що є варіантом підлогової системи утримання.

Це наближує умови утримання курей до природних, що задовольняє в Західній Європі вимоги захисників тварин до конструкцій сучасних кліткових батарей, пише журнал «Наше птахівництво».

Таке обладнання є в Big Dutchman – системи Natura, Natura Nova; Salmet – Generacia 2001; Landmeco – Harmony 3; Mëller – Typ 100. Такі батареї мають 2-3 яруси, в клітках зняті сітчасті перегородки. Вздовж усієї батареї по центру клітки встановлюють ніпельні напувалки з краплевловлювачами, а по обидва боки від них – ланцюгові кормороздавачі.

Під кожним ярусом є стрічковий транспортер для прибирання посліду: повітряні канали для підсушування посліду обладнані вздовж батареї. Кури несуть яйця в механізованих хатинках зі стрічковими яйцезбірними транспортерами.

Як порівняти з підлоговим утриманням, нова система дозволяє ущільнити посадку птиці та поліпшити ефективність господарства.

Як повідомлялося, в Європі політичні рішення часто впливають на технології птахівництва.