Аскаридії розширюють ареал проживання на інкубаційні яйця
Доцільно порушувати питання щодо щоквартальних гельмінтологічних досліджень певного відсотка поголів’я птиці і за потреби — дегельмінтизації стада. Це можливо у разі роботи з батьківськими стадами, пише журнал «Наше птахівництво».
Також слід дослідити, які саме антигельмінтики не мають негативного впливу на заплідненість і виводимість інкубаційних яєць.
Адже є свідчення щодо виявлення Ascaridia galli у вмісті яйця. Зокрема, російські учені виявили аскаридій у 0,1% випадків у яйцях від експериментально заражених курей. Доведена можливість їхньої міграції в організмі хворої на аскаридіоз птиці та потрапляння їх у яйце. На думку паразитологів, «збочена» локалізація Ascaridia galli – не казуїстичне явище, а еволюційна складова паразитів, їхнього виживання і розширення ареалу проживання.
Утім, без відповіді залишилася низка питань. Основне з них – це механізм проникнення інвазійного яйця аскаридії у порожнину інкубаційного яйця. Найбільш теоретично та практично реальним є інвазування інкубаційних яєць за довготривалого зберігання та розвиток нематоди під час інкубації яєць за відповідних температурних параметрів і потрібного часу для їхнього розвитку. Проте можливе й передання інвазії півнем під час спарювання.
Для повного з’ясування шляхів інвазування зародків курчат слід провести спеціальний дослід, після якого розробити профілактичні заходи з мінімізації можливості такої інвазії.
Як повідомлялося, на одному з птахопідприємств аскаридіоз діагностували у добових курчат.
Нагадаємо, аскаридіоз у курей реєструють переважно влітку та восени.