Тваринництво

Аскаридіоз у курей реєструють переважно влітку та восени

Аскаридіоз у курей  реєструють переважно влітку та восени

Аскаридіоз курей завдає промисловому птахівництву значних економічних збитків, особливо за гострого перебігу захворювання молодняку, яке може закінчуватися його загибеллю, пише журнал «Наше птахівництво».

У молодняку на вирощуванні знижуються темпи приростів та розвиток. Інкубаційні яйця, отримані від інвазованих курей, мають низькі інкубаційні якості.

Спалахи аскаридіозу у курей реєструють переважно влітку та восени. Захворювання частіше буває за підлогового утримання птиці на глибокій рідко змінюваній підстилці, за спільного утримання різновікової птиці, за нестачі у раціоні білків, вітамінів, мінеральних речовин. За кліткового утримання птиці на птахофабриках та у спеціалізованих господарствах аскаридіоз реєструють рідко.

Збудником захворювання є Ascaridia galli – найбільша нематода курей. Тривалість життя аскаридій в організмі птиці може сягати року.

Чинниками передання інвазії є корми, вода, забруднені інвазійними яйцями аскаридій. Останні стійкі у зовнішньому середовищі. У пташниках яйця аскаридій зберігають життєздатність 2-2,5 роки, а у товщі ґрунту на вигулах – до трьох років.

Довідка

Аскаридіоз курей – паразитарна хвороба, яка характеризується ураженням тонкого відділу кишківника, діареєю, анемією, виснаженням, інтоксикацією організму, відставанням молодняку в розвитку, зниженням продуктивності несучок.