Антибіотики рятують свиноматок від ММА
За встановлення у свиноматок діагнозу метрит-мастит-агалактія (ММА) відразу починають антибіотикотерапію. Таким чином можна уникнути негативного впливу захворювання не лише на свиноматку, а й на поросят.
Часто застосовують антибіотики без попереднього визначення чутливості з метою скорочення періоду, коли поросята недоотримують молока від свиноматки. Саме тому у разі ММА рекомендують до застосування антибіотики широкого спектра дії парентерально: амоксицилін, тілозин, сульфонаміди, цефалоспорини.
Енрофлоксацин досягає ефективної концентрації у молочній залозі та виділяється з молоком у концентрації, що перевищує мінімальну інгібувальну.
Аби зменшити запалення, застосовують нестероїдні протизапальні препарати, наприклад, мелоксикам у дозі 0,4 мг/кг живої ваги свиноматки одноразово. Перевагою такого лікування є кращий рівень одужування та зменшення втрати ваги поросятами.
Ефект від застосування простагландину F2α (PGF2α) є спірним.
У ненадійних щодо ММА господарствах здоровим свиноматкам через 6-18 годин після опоросу в порожнину матки вводять антимікробні препарати, а підшкірно або внутрішньом’язово ‒ гормональні препарати, що стимулюють скорочення матки.
Довідка
Синдром ММА (метрит-мастит-агалактія) — захворювання, що виникає у свиноматок під час і після опоросу. Частіше трапляється на другому й третьому опоросах у разі інфікування тварин зі зниженою резистентністю організму, яка сформувалася на фоні неповноцінної годівлі та порушення санітарно-гігієнічних норм утримання.
Додати коментар