Тваринництво

Антибіотики можуть сприяти колонізації сальмонели у стаді курчат-бройлерів

Антибіотики можуть сприяти колонізації сальмонели у стаді курчат-бройлерів

У період виробничого циклу в курчат-бройлерів змінюється частота прояву бактерій Salmonella.

Про це свідчать результати моніторингу колонізації травного тракту бройлерів бактеріями роду Salmonella в умовах пташника в період виробничого циклу. Досліджувалися 23 тис. курчат-бройлерів кросу Ross 308, що вирощуються на птахофермі протягом 44-денного утримання.

Кількість установлених позитивних випадків у стаді бройлерів була меншою в перші 20 днів вирощування (0-40%) і значно зростала після 20-го дня досліду (40-100%).

Також проведені дослідження продемонстрували, що збільшення кількості птиці, зараженої бактеріями Salmonella після 20-го дня вирощування, корелює в часі із застосуванням антибіотиків відповідно до ветеринарного призначення.

Встановлено, що застосування антибіотиків корелює зі збільшенням кількості ізолятів Salmonella, опірних до антибіотиків, зокрема, до енрофлоксацину.

Крім того, спостережено швидке збільшення кількості курчат, у яких виявлено бактерії Salmonella після завершення лікування антибіотиками. Тому дослідники припускають, що антибіотики, які були подані згідно з ветеринарним призначенням, можуть сприяти колонізації бактерії у стаді. Ці зміни також можуть бути пов’язані зі збільшенням рівня антибіотикорезистентності бактерії Salmonella.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!