Тваринництво

«Агідель» планує вакцинувати яйця бройлерів під час інкубації

«Агідель» планує вакцинувати яйця бройлерів під час інкубації

ТзОВ «Агідель» (Волинська область), яке спеціалізується на інкубації яєць бройлерів із подальшим отриманням добового молодняку, планує проводити вакцинацію ще в інкубаторі методом in ovo – на 19-ту добу інкубації, коли перекладають інкубаційні яйця у вивідні шафи, робиться вакцинація таким методом в ембріон.

Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів головний лікар ветеринарної медицини ТзОВ «Агідель» Олексій Співак.

«Спочатку проколюється спеціальною голкою отвір у шкаралупі з тупого кінця яйця під кутом 45 градусів, потім голкою для ін’єкцій уводиться вакцина під оболонку хоріоналлантоїсу. Після введення голки очищують і дезінфікують у розчині хлору», – зазначив він.

Перед початком вакцинації обладнання для in ovo автоматично визначає всі яйця з живими ембріонами, що дуже важливо, бо мертве або заражене яйце може розповсюдити зараження через обладнання, наголосив Олексій Співак.

«Переваг цього методу вакцинації багато, – зауважив головний лікар ветеринарної медицини «Агіделі». – Він забезпечує високий рівень імунного захисту від зараження польовими штамами; знижує ступінь збитків під час вакцинації; унеможливлює контакт людини з курчатами, який неминучий за вакцинації іншими методами; заощаджує час на обробку курчат і доставку до пташника».

Зараз господарство практично всю вакцинацію добового молодняка робить ін’єкційним методом на спеціальному устаткуванні, де у вакцину додається барвник, за допомогою якого можна подивитися під шкірою наявність уведеної вакцини. Вакцинатор може вакцинувати до 2,5 тис. голів на годину.

Довідка

«Агідель» – один із підрозділів вертикально інтегрованої агропромислової групи «Пан Курчак». Річне закладання інкубаційних яєць у середньому становить 32 млн штук. Їх постачають на підприємства агрохолдингу та реалізують іншим українським спеціалізованим підприємствам.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!