Тваринництво

АЧС не дозволила Україні заробити на експорті свинини $5 млн

АЧС не дозволила Україні заробити на експорті свинини $5 млн

За сім місяців 2017 року українські експортери отримали $8,3 млн доходу від зовнішніх поставок свіжої, охолодженої та мороженої свинини та $2,6 млн за поставлених до Грузії живих свиней.

Про це повідомляє Асоціація свинарів України (АСУ) з посиланням на дані Державної фіскальної служби.

Проте експортний доробок міг би бути вищим щонайменше на $5 млн, якби на заваді розвитку зовнішньої торгівлі не стало поширення АЧС. Минулого року від української свинини та продуктів з неї відмовилися Білорусь, Вірменія, Молдова та Румунія.

Білорусь у цьому списку відіграла незначну роль, хоча й заблокувала поставки продукції  свинарства з усіх областей, уражених АЧС. А все тому, що з 2015 року Україна не постачала свинину до цієї країни.

Схожа ситуація з Румунією. Цей ринок для вітчизняних постачальників свинини був закритим ще до заборони через АЧС, оскільки країна входить до ЄС, а поставки свинини та продуктів з неї туди ‒ перспектива бажана, але далека, підкреслили в АСУ.

Болісним було припинення торгівлі з Молдовою. Три роки тому вона активно закуповувала свинину в Україні: протягом січня-липня 2014 року до цієї країни поставили 2 тис. тонн на $5,5 млн.

До Вірменії за перші сім місяців минулого року вітчизняні трейдери продали 0,57 тис. тонн свинини на суму $0,87 млн.

Таким чином, заборона імпорту свинини через АЧС не дозволила збільшити експортний доробок січня-липня 2017 року щонайменше на 2,5 тис. тонн, або понад $5 млн, резюмували в АСУ.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!