Аборигенні види риб Дністра й Дністровського водосховища потребують штучного розведення
Через руйнування ворогом об’єктів енергетичної інфраструктури України води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел ‒ використовуються частково для виробництва електроенергії й виконання міжнародних зобов’язань щодо спуску води. Це призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.
Осушення природних нерестовищ, загибель ікри й мальків, втрата кормової бази – лише деякі з проблем, що загрожують істотним скороченням аборигенним представникам іхтіофауни Дністра, наголосили в Мінагрополітики.
Науковці й державні службовці наголошують на необхідності штучного розведення аборигенних видів риб для підтримання й відновлення популяцій. Зокрема, на впровадженні Національного плану відновлення вугра європейського, технології введення в аквакультуру та товарного відтворення вирезуба причорноморського, найбільша популяція якого збереглася саме в Дністровському водосховищі.
Запобігти подальшим проблемам також може встановлення штучних нерестовищ для відтворення риб фітофілів, літофітів і псамофілів за падіння рівня води.