Тваринництво

72% поголів’я промислових свиней сконцентровано у великих господарствах

Поділитись:
72% поголів’я промислових свиней сконцентровано у великих господарствах

У свинарстві спостерігається тренд на укрупнення підприємств. Понад 2/3 промислових свиней сконцентровано на 124 фермах із поголів’ям більше 5 тис. голів, і їхня питома вага поступово зростає.

Про це заявила керівник аналітичного відділу асоціації «Свинарі України» Олександра Бондарська.

Галузь свинарства продовжує розвиватися в умовах структурних змін. Чисельність підприємств зменшується постійно, підкреслила вона. Так, з 2015 року контрагентів поменшало на 1 тис. – переважно це були дрібні оператори.

«72% свиней сконцентровано у  господарствах потужністю понад 5 тис. голів, – зазначила експерт. – Ще 13% – у господарствах потужністю від 2 до 5 тис. голів».

За словами Олександри Бондарської, збільшують свою питому вагу на ринку оператори, які утримують понад 5 тис. голів. Вони оптимізують виробництво, працюють над розвитком.

«Господарства з чисельністю поголів’я від 2 до 5 тис. голів демонструють бажання розвиватися, – зауважила вона. – Менші ж або стагнують, або в критичні моменти ухвалюють рішення про вирізання поголів’я. Вони не мають бажання повертатися на ринок через ризики, зокрема, втрат через АЧС».   

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями