64 молочні ферми Харківщини отримали гуманітарну допомогу від Швейцарії
31 січня завершилася друга фаза швейцарського гуманітарного проєкту, в межах якого 64 молочні ферми Харківської області після деокупації територій отримали засоби для забезпечення гігієни виробництва молока.
Зокрема, засоби миття та дезінфекції доїльного обладнання, перед- і післядоїльного оброблення вимені, серветки для гігієни вимені, рукавички, молочні фільтри, реактиви для виявлення прихованих форм маститів, дезінфектанти для тваринницьких приміщень тощо. Засоби покривають квартальну потребу господарств, повідомили у Мінаагрополітики.
До війни Харківщина посідала третю позицію за обсягами виробництва молока у сільськогосподарських підприємствах і була ключовим регіоном постачання молока ґатунку екстра на перероблення.
Гуманітарному проєкту вдалося охопити 68% зареєстрованих виробничих потужностей Харківської області, в яких утримувалося понад 64 тис. голів ВРХ, у тому числі понад 25 тис. корів.
Через бойові дії, обмежений доступ до ветеринарного обслуговування та необхідних компонентів для повноцінного раціону за кожним третім реципієнтом було зафіксовано скорочення поголів’я. Втім 34% ферм зберегли та мали незначне зростання стада – переважно через неможливість реалізувати нетелей.
Показово, що ще на старті до проєкту долучилися господарства, які були змушені релокувати тварин до сусідньої області, та нині вони повернулися на первинні потужності та продовжують діяльність в Харківській області.
Загальний бюджет гуманітарного проєкту складав 2,5 млн швейцарських франків (близько 100 млн грн). Під час його реалізації допомогу отримали 296 господарств у чотирьох областях: Сумській, Чернігівській, Харківській та Київській.
Проєкт реалізовувався на запит Мінагрополітики у взаємодії з Асоціацією виробників молока, міжнародним благодійним фондом SaveUA та Держпродспоживслужбою за координації посольства Швейцарії в Україні.
Швейцарія й надалі надаватиме підтримку аграрному сектору України і в межах програм та проєктів міжнародної технічної допомоги, і гуманітарних ініціатив.
Нагадаємо, контроль гігієни доїння допомагає у боротьбі з маститом корів.