Тваринництво

500 млн. євро дотацій фермерам не покращать молочний ринок ЄС

500 млн. євро дотацій фермерам не покращать молочний ринок ЄС

Ролланд Соссна, редактор журналу International Dairy Magazine, висловив сумнів з приводу ефективності пропозиції Farm Europe – поліпшити ситуацію на європейському і світовому молочних ринках, витративши 500 млн. євро.

Нещодавно експертна група Farm Europe запропонувала спосіб поліпшення ситуації на молочному ринку ЄС за рахунок зменшення виробництва молока на 2.5 млн. тонн, доплачуючи фермерам за «недовиробництво» по 19-20 євроцентів. На це бюджет Євросоюзу, як пропонується, повинен виділити 500 млн. євро.

Роланд Соссна, експерт молочного ринку і редактор IDM, міркує на цю тему в останньому, березневому номері журналу. На його думку, такий підхід ефективний тільки на перший погляд. Саме Європа зараз заливає ринок надмірним молоком. Це означає, що ринок не може абсорбувати його за прийнятними цінами.

Чи може зменшення обсягу молока на 2.5 млн. тонн реально вплинути на ситуацію? У деяких країнах Європи виробництво молока в порівнянні з минулим роком зросла на 10, 20, а то і на 40 відсотків. Сукупний обсяг цього надлишкового молока набагато більше, ніж 2.5 млн. тонн. Є великі сумніви в тому, що таке відносно невелике зменшення обсягу, яке пропонується, матиме великий вплив на ринок. Крім того, є ще інші проблеми: криза євро, наплив біженців до Євросоюзу. А це означає, що при цих умовах Єврокомісія навряд чи зможе виділити 500 млн. євро на рішення молочних проблем.

Ситуація виглядає так, що європейські фермери, так само як і їх колеги по всьому світу, повинні будуть чекати, поки молочний ринок набере обертів. «Уряди вже не можуть впливати на ринки у великих масштабах», – вважає Роланд Соссна.

AgroNews

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!