5 кроків для покращення якості яєчної шкаралупи та збереженості курчат
Для покращення якості яєчної шкаралупи та збереженості курчат слід дотримуватися п’яти кроків, пише журнал «Наше птахівництво».
1. Запровадити програму вакцинації, щоб батьківське поголів’я птиці було захищене від вірусних проблем, які зрештою можуть позначитися на якості яєчної шкаралупи або інфікувати ембріони.
2. Забезпечити хорошу якість кісток у батьків і несучок. Птиця покладається на свої кістки для депонування мінералів, як-от кальцій, фосфор та інші, на яєчну шкаралупу.
3. Забезпечити птицю достатньою кількістю чистої високоякісної води для уникнення зневоднення та ризику для здоров’я. Жорстка вода, до прикладу, може взаємодіяти з деякими мінералами в раціоні та зробити їх недоступними для засвоєння.
4. Уникати будь-яких стресових чинників. Якщо птиця відчуває стрес, наприклад тепловий, у неї не буде достатньо мінералів або інших поживних речовин для перенесення в яєчну шкаралупу та ембріон, а це може підвищити ембріональну смертність.
5. Забезпечити достатню кількість високоякісного корму для батьківського поголів’я бройлерів і несучок для поглинання і транспорту поживних елементів в яєчну шкаралупу й ембріон.
Нагадаємо, якість шкаралупи змінюється з віком несучок.