Тваринництво

30-40% сорго в комбікормах для свиней не знижує їхньої продуктивності

30-40% сорго в комбікормах для свиней не знижує їхньої продуктивності

Численні дослідження довели, що 30-40% зерна сорго (за масою зернової частини) в складі комбікормів у відгодівлі свиней не знижує їхньої продуктивності та не має негативного впливу на організм тварин. Клінічні та гематологічні показники були в межах фізіологічних норм, а м’ясо відповідало нормативно-технічним вимогам.

Про це розповів доцент Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка Андрій Палій.

Крім того, застосування рецептур із вмістом сорго дозволило знизити собівартість отримуваних приростів, адже частка концентрованих кормів у раціонах свиней становила 60% загального споживання кормів.

Перед використанням у годівлі свиней сорго, як і інші злаки, потребує попередньої обробки. Для цього застосовують подрібнення на дробарках різного технічного виконання.

Для поросят на 10-й день після відлучення, а також для підсисних поросят і свиней на фінішній відгодівлі, тобто в періоди найбільшої потреби в доступних вуглеводах, рекомендують застосовувати екструдоване та сплюснуте сорго.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!