Техніка

Жінок за державні кошти навчають «чоловічим» професіям 

Жінок за державні кошти навчають «чоловічим» професіям 
Колишня перукарка Оксана Боднарук з Івано-Франківщини за кермо трактора сіла, щоб допомогти чоловікові / Фото ілюстративне, авторство - Суспільне Івано-Франківськ

Господарства «Володар-С», «Мухін Агро», «Діброва» та «Каплинцівське» з Полтавської області зробили запит на навчання в рамках експериментального урядового проєкту 5 жінок професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».

Про це повідомляє пресслужба Держслужби зайнятості.

Зауважують, що служба зайнятості вже підібрала кандидаток на навчання на замовлення полтавських фермерів, серед них є жінки з вищою освітою, є людина з інвалідністю 3 групи та одна жінка із повною середньою освітою, яка наразі працює комірницею і хоче змінити професію.

Навчання проходитиме на базі Міжрегіонального центру професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців у місті Хорол на Полтавщині.

Зазначають, що навчання оплатить держава з Фонду соцстрахування на випадок безробіття, а роботодавці нададуть місце для проходження практики та мають працевлаштувати жінок після закінчення навчання. Загалом програма дозволяє українкам опанувати 31 професію державним коштом.

Вартість навчання в рамках експериментальної програми не може перевищувати 30 280 грн. У разі, якщо вартість навчання є вищою, різницю може сплатити роботодавець або учасниця проєкту. Термін навчання може становити до 10 місяців.

«Програма спрямована на забезпечення ринку праці кваліфікованими працівниками, зокрема, в тих сферах, де гостро відчувається дефіцит кадрів: будівництво, промисловість, транспорт. А також на підтримку конкурентоспроможності жінок на ринку праці. Наразі ми спостерігаємо тенденцію, коли й бізнес більш активно пропонує нові можливості для жінок, і жінки активніше відгукуються на пропозиції від роботодавців. Зокрема, жінки все частіше обирають робітничі професії, в яких статистично більше представлені чоловіки: водійки, машиністки, кранівниці, вантажниці, верстатниці. Завдяки експериментальній урядовій програмі більше жінок зможуть опанувати такі професії та працевлаштуватися», – зазначила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна.

Читайте також: На водійок вантажівок та автобусів можна навчатися поруч зі своїми дітьми