Техніка
Головне:
Техніка

Закривальні колеса для сівалки покращать якість закладання насіння

Закривальні колеса значно покращать роботу сівалки, зокрема, вони підвищують контроль, якість закладання насіння та сприяють кращому проростанню рослини.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Закривальні колеса Yetter Twister 6200, що встановлюються позаду сошника, ефективно закривають насіннєву траншею, використовуючи шиповану конструкцію для ущільнення бокових смуг поруч із рядком. Короткі тупі шипи ущільнюють ґрунт, усуваючи повітряні кишені та збільшуючи контакт насіння із землею. До того ж не відбувається суцільного трамбування ґрунту в зоні висіву, що залишає можливості для аерації та проникнення вологи», – зазначають у статті.

Якщо сівалка вже має гладкі закривальні колеса, виробник пропонує встановлювати на них пластикові кільця із шипами.

Ще одну модель закривальних коліс пропонує компанія Соррerhead Ag. Це колесо з короткими гострими зубцями, суцільна версія якого має назву Furrow Cruiser, а відкрита – Cruiser Xtreme.

«Кутові зубці порушують ущільнення боковин і закривають борозну. Ширини колеса достатньо для укріплення ґрунту навколо насіння, і воно не руйнує борозну та не викидає звідти насіння навіть за мінімальної глибини висіву. Крім того, колеса мають здатність протистояти бруду та забиванню», – додають у статті.

Нагадаємо, під час сівби на нерівному полі в нагоді стане спеціальна підвіска секцій. Раніше повідомлялося, як оцінити якість роботи сівалки для просапних культур.

Журнали