Техніка

Якісній підготовці українських агроспеціалістів сприятиме новий освітній проєкт

Колаборації міжнародних брендів і провідних ВНЗ сприяють інноваційному розвитку українського агровиробництва, що розглядається у світі, як надзвичайно перспективне та з великим потенціалом. Так, за підтримки міжнародного виробника сільськогосподарської робототехніки бренду XAG та офіційного дистриб’ютора в Україні DroneUA, 9 серпня на базі НУБіП України відбулось відкриття спільного навчально-практичного проєкту «Академія Інновацій XAG». Проєкт буде спрямований на посилену підготовку спеціалістів прецизійного сільського господарства.

Про це AgroTimes розповідають у прес-службі DroneUA.

Плідна співпраця DroneUA з Національним університетом біоресурсів і природокористування України офіційно розпочалась рік тому, але насправді вона працює і приносить результати уже понад 5 років. Минулого року спільно було розроблено магістерську навчальну програму «Агрохімсервіс у прецизійному агровиробництві», що надає ґрунтовні практичні знання роботи з дронами-обприскувачами.

Наразі новий етап співпраці – це створення сучасної лабораторії агробіологічного факультету, що комплектується дронами-обприскувачами та супутніми інноваційними рішеннями бренду XAG. Вона створювалась і буде функціонувати з метою підвищити якість підготовки фахівців шляхом доступу до передових роботизованих технологій і екосистемних рішень для сільського господарства.

«Академія Інновацій XAG» – освітньо-практичний проєкт, що реалізовується на базі Кафедри агрохімії та якості продукції рослинництва ім. О.І. Душечкіна НУБіП України. Він також включає тісну співпрацю бізнесу та університету в процесі розробки профільних навчальних програм і курсів, проведення експертами бізнесу практичних занять, презентацій та демонстрацій і проведення спільних наукових досліджень.

«Українському агробізнесу потрібні провідні спеціалісти з робототехніки та технологій точного землеробства. Адже Україна вже випереджає Європу за інтенсивністю використання дронів в агро», – зазначає співзасновник DroneUA Февзі Аметов. «Тому, говорячи про «Академію інновацій XAG» – ми говоримо про співпрацю в довгостроковій перспективі, що дасть змогу закріпити кардинально інноваційні підходи в сільському господарстві. Все це – про Україну. Про передові агропрактики, про інноваційність. Про можливості та перспективи. Про технологічне майбутнє, яке вже настало».

Раніше ми повідомляли, ринок дронів-обприскувачів цьогоріч зросте у 1,5-2 рази.