Техніка

Як забезпечити високу ефективність пізньої сівби

Через постійні дощі на українських полях лишилися 80% соняшнику та 90% сої. Утім, саме ці культури є основними попередниками озимої пшениці. Відтак, цьогоріч осіння сівба буде пізньою. Для максимізації ефективності процесу необхідно дотримуватись певних правил.

Про це повідомляє прес-служба PÖTTINGER.

Стратегія пізнього висіву будується на наступних принципах:

  • Без осіннього кущення. Ціль під час входження в зиму – від 4 до 6 млн стебел/га. Оскільки кущення не передбачається, то має зійти від 4 млн рослин на гектар.
  • Без стартового азоту. Основна ціль азоту в стартовому підживленні – стимулювання осіннього кущення. Оскільки ми на нього не розраховуємо, то можна трохи зекономити.
  • У стані шильця. Оптимальна фаза входження в зиму – 3-4 продуктивних стебла на рослині. З пізніми посівами такого досягти не можливо. Друга фаза за якістю перезимівлі – фаза шильця чи одного листочка.
  • У фізично стиглий ґрунт. Щоб вийти в поле раніше та не зруйнувати структуру ґрунту, знизьте тиск у шинах трактора та пакерних колесах посівного комплексу. Налаштуйте мінімальний тиск на сошник. Підведіть чистики шин та сошника.
  • На глибину в 2-2,5 см. За достатньої вологи, це оптимальна глибина для отримання швидких дружніх сходів. Сіяти глибше варто лише в тому випадку, якщо ваша сівалка не може чітко дотримати цю глибину.
  • Спробуйте прямий висів. Оцініть кількість пожнивних решток та стан ґрунту в глибших шарах.

Раніше ми повідомляли, як робота сівалки впливає на польову схожість озимої пшениці.