Техніка

Як Trimble допомагає контролювати польові роботи

Як Trimble допомагає контролювати польові роботи

Завдяки рішенням компанії Trimble фермери можуть формувати завдання на роботи, з урахуванням оператора, техніки, знаряддя, матеріалів, контролювати внесення на полі до 4 продуктів. При цьому враховується температура, вологість та час доби. Місце роботи обмежується контурами поля.

Про це в журналі The Ukrainian Farmer розповів Тарас Пилипака, менеджер з продажу в Україні та Молдові компанії Trimble.

«У додатку Trimble Connected Farm на планшеті або смартфоні слід обрати поле або додати нове, обрати операцію і встановити дату виконання. Тепер оператор не зможе помилитись або обрати термін виконання операції самостійно, – описує  у статті рішення Тарас Пилипака. –  Далі слід обрати транспортний засіб, який працюватиме зі знаряддям, а також саме знаряддя. За потреби сюди додають необхідні матеріали (добрива, насіння, засоби захисту)». 

Він уточнює, що у разі роботи за картами-завданнями монітор Trimble GFX 750 може одночасно контролювати внесення чотирьох продуктів — кожен за власною нормою й з використанням окремої карти. Саму карту можна створити безпосередньо у хмарному сервісі, узявши за основу карту із зонами неоднорідності (за врожайністю, поживними речовинами, рельєфом тощо), і для кожної зони призначити свою норму висіву або внесення добрив. 

Спеціаліст додає, що на останок треба обрати оператора, який здатен в обраний час виконати вказану роботу. Також можна встановити обмеження за температурою, вологістю або часом доби, що може бути вкрай важливим під час виконання обприскування. Тобто оператор фізично не зможе працювати, якщо умови виконання робіт не відповідатимуть встановленим.

Обране поле обмежується його контурами, і за їх межами оператор також не зможе виконувати ніякої роботи. Це стосується тих операцій, що передбачають внесення будь-яких матеріалів: насіння, добрив, засобів захисту. 

«Звісно, що механічний обробіток ґрунту запускається простим опусканням робочих органів знаряддя, і завадити цьому програмно важче. Тож такі операції має контролювати служба моніторингу підприємства», – зауважує Тарас Пилипака.

Читайте також: Trimble Ag пропонує точне та сучасне керування господарством