Техніка

Як правильно підібрати дисковий агрегат до трактора, що є в господарстві

Обираючи дисковий агрегат варто правильно поєднати ширину захвату машини з потужностями наявних у господарстві тракторів.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Часто у аграрія виникає проблема дефіциту кінських сил, коли трактор не може розігнатися до потрібної швидкості, і в результаті дисковий агрегат не працює в оптимальному режимі. Втім, чіпляти ґрунтообробні знаряддя до надто потужних тракторів також неправильно. Це може призвести до появи хребтів і борозен», – зазначають у статті.

Разом з тим зауважують, що на висівній швидкості можливим є відштовхування знаряддя, через що може не дотримуватись задана глибина обробітку.

«Відтак, варто дотримуватися загального правила – 26-32 к. с. на метр ширини захвату для 2-рядної дискової борони. Тут неважливо, як розташовано дискові батареї – паралельно, під кутом чи Х-подібно. Потреба в тяговому зусиллі більше залежить від ваги агрегату, кількості дисків на метр ширини, їх діаметра, кута атаки й глибини обробітку», – йдеться в публікації.

Також відзначають, що додаткове обладнання, таке як ущільнювальні котки або штригелі, може дещо збільшити енергомісткість агрегату.

Раніше повідомлялося, як правильно застосувати дисковий агрегат за вертикального обробітку.