Техніка

Вітчизняна установка захищає сад від заморозку теплою піною

Вітчизняна установка захищає сад від заморозку теплою піною

Конструктори Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» розробили унікальну установку «Полі-Т», яка забезпечує захист саду піною від заморозків. 

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».

«Під час руху через сад установка генерує стовп теплої піни, яка осідає на дерева та покриває їх, – йдеться у публікації. – Наявність теплого повітря всередині пінної бульбашки дає змогу енергоефективно використовувати теплову енергію, що генерується установкою «Полі-Т». У результаті захист від заморозків забезпечується покриттям дерев теплим пінним «покривалом».

Продуктивність установки дає змогу покривати дерево за кілька секунд. Пінне «покривало» з часом охолоджується та зменшує свою товщину. Тому через 2−3 год його треба оновлювати. 

«Одна така установка забезпечить захист декілька гектарів саду, – зазначається в статті. – Але точне значення площі захисту, періодичності та тривалості оброблень залежатиме від розмірів дерев, щільності їхнього розміщення, метеорологічних умов тощо».

Нині не існує аналогічних пристроїв, які створюють теплу піну. Для формування піни в установці «Полі-Т» застосовують воду та піноутворювач, що виготовлений з нешкідливих компонентів, які засвоюються мікроорганізмами. На відміну від засобу захисту, що заснований на безперервному поливанні дерев водою, такий захист не призводить до перевантаження гілок дерев та надмірного зволоження ґрунту.

Читайте також: Установка «Полі-Т» утворює аерозоль за допомогою детонації