Техніка
Головне:
Техніка

В Росії випробують власні безпілотні комбайни

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

У рамках нового пілотного проекту Cognitive Agro цього року понад 200 зернозбиральних комбайнів будуть обладнані автопілотом, що забезпечить автономне збирання без оператора в кабіні. Першими цими пристроями обладнають машини Acros 595 Plus від «Ростсельмаш».

Про це повідомляє Аgroportal24h.

Новий російський проект Cognitive Agro Pilot бере участь в агропромисловому концерні «Русагро». Він розробляє автопілот третього ступеня – це означає, що оператор не повинен знаходитися в кабіні машини.

«Використання розпізнавальної системи Agro Pilot може зменшити втрати під час збору врожаю. Система також суттєво знижує витрати і одночасно підвищує ефективність всього технологічного процесу збирання врожаю, що є надзвичайно важливим у нинішніх складних економічних умовах. Ми раді, що наші інноваційні рішення знайдуть клієнтів та допоможуть фермерам зменшити витрати», – сказала Ольга Ускова з пілотного проєкту «Пізнавальне агро».

Cognitive Agro Pilot використовує одну відеокамеру та нейронну мережу, пристосовану для сільськогосподарських технологій. Технологія визначає типи та положення предметів у напрямку руху, створює правильну траєкторію комбайна та дає їй необхідні команди для виконання маневрів. Автопілот не використовує класичну навігацію GPS/GLONASS або коригуючий RTK сигнал. Система здатна виявляти та контролювати положення краю зібраної врожаю та рядків (кукурудзи, соняшника), виявляти кінцеву зону поля, перешкоди та людей. 

Автопілотом можна керувати за допомогою мобільного додатку для смартфона або планшета на базі операційної системи Android. Крім комбайна, автопілот можна встановити на трактор або обприскувач. Розробники підрахували, що цього року система заощадить російським фермерам щонайменше 500 мільйонів рублів.

Читайте також:Білоруси розробляють безпілотні трактори

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: