Овочі-Ягоди-Сад

В Німеччині комерціалізують універсальну робоплатформу Etarob

В Німеччині комерціалізують універсальну робоплатформу Etarob

Нещодавно був створений стартап AI.Land для комерціалізації польового робота Etarob, який обіцяє повинен перевершити всі інші системи, які зараз існують. Проєкт був відділений від Університету прикладних наук у місті Аахен (Німеччина). 

Про це повідомляє Future Farming.

Etarob може виконувати операції точкового обприскування, вибіркового підживлення або зрошення та вибіркового електрофізичного прополювання, а пізніше – збирання салату (айсберг). Сама концепція базується на майже 10-річних дослідженнях робототехніки в Інституті мобільних автономних систем та когнітивної робототехніки MASCOR.

«Я твердо вірю, що багатоцільове обладнання – це єдиний спосіб бути економічно ефективним, – розповів Йозеф Франко, співавтор з AI.Land, – Програмне забезпечення та алгоритми вищого рівня дозволяють ETAROB перетворитися на інтелектуальну систему, що перевершує сучасні можливості польових роботів у ситуаціях невизначеності.

Ми поєднуємо різні сили мультимодальних датчиків для мобільної навігації, безпеки, а також виявлення рослин».

Там, де багато сільськогосподарських та автономних транспортних засобів покладаються на RTK-gps для навігації завдяки його доступності та надійності, робот Etarob цього не робить. AI.Land вирішив використовувати алгоритми злиття інформації датчиків для збагачення даних про положення за допомогою вимірювання інерції (IMU), компаса, одометрії (тобто використання даних датчиків руху для оцінки зміни положення з часом) та оптичного відстеження. Для виявлення рослин він спирається на різні оптичні датчики в поєднанні з унікальним навчальним підходом до глибоких згорткових мереж (DCNN). Крім того, система безпеки доповнюється тепловізором, а також LiDAR і камерою.

Нинішній робот 4-го покоління має гібридний (дизель-електричний) привід, який працює цілодобово та без вихідних, а 4-колісне рульове управління надає платформі вагою 950 кг хорошу маневреність. Модульність відкриває можливість спільного використання кількох основних модулів з іншими виробниками польових роботів у майбутньому.

Читайте також: Розпочалися польові випробовування робоплатформи DOT