Українські науковці розробляють електроприводи для садових безпілотних систем
Фахівці Національного наукового центру «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства» розробили принципові схеми керування приводом для електротракторів та безпілотних систем для садівництва. Спеціалісти працюють над вибором такого приводу та оцінюють економічний, екологічний та соціальний ефект від нього.
Про це в коментарі AgroTimes повідомили Віктор Третяк та Роман Мельник, співробітники Центру, кандидати технічних наук.
«Самохідна технологічна платформа (ПСТ) керується дистанційно, управління може перехоплювати диспетчерський центр або будь-який оператор, що знаходяться поблизу у саду. ПСТ використовується для садових господарств, догляду за посівами, прибирання та чистки територій, транспортних робіт», — розповідає пан Третяк.
Перевірка ефективності дистанційного управління робочими органами машинно-тракторних агрегатів проводилось в господарстві ТОВ «Органікс» (Немирів, Вінницька область). В результаті випробувань підтвердились теоретичні розрахунки та уточнені параметри споживання електроенергії від акумуляторної батареї.
«З приведених результатів видно, що споживання електроенергії в різних режимах експлуатації дозволяє використовувати заряд акумуляторної батареї протягом робочого для без відновлення», — стверджує Роман Мельник.
Українські науковці спирались на сучасні розробки західних компаній Cambridge Consultants, Energid та FRRobotics, що спеціалізуються на робототехнічних системах для садівництва.
Читайте також: В Німеччині робота навчають обрізати сади