Техніка

У Німеччині відкрили завод із випуску електровантажівок Nikola

Електровантажівка Nikola

Компанія Nikola IVECO Europe GmbH офіційно відкрила в Німеччині завод, на якому збиратимуть електровантажівки, що працюватимуть, як від батарей, так і на водневих паливних елементах.

Про це повідомляє SpecMachinery.com.ua

«Nikola Tre – це дійсно унікальний автомобіль, адже йдеться про загальну модель, як для європейського, так і для американського ринків», – зазначають у публікації.

Електродвигун машини має потужність 480 кВт. Встановлена ​​на борту акумуляторна батарея ємністю 753 кВтгод надає дальність ходу до 560 км. Для повної зарядки батареї потрібно всього 120 хв.

Наразі Nikoli Tre – це суто експортна вантажівка, призначена для клієнтів у США. У Німеччині вона не може виїжджати на дороги загального користування через велику довжину колісної бази. Але на закритих територіях їх можна експлуатувати.

Час офіційного відкриття пов’язаний з початком дрібносерійного виробництва. Поки що завод найняв лише 50 співробітників і збиратиме дві електровантажівки на тиждень. Такий рівень збережеться впродовж усього 2022 року. У 2023 році планується збирати сім вантажівок на тиждень.

«Отже, Nikola IVECO Europe GmbH стартує з батарейної моделі Nikola Tre. Років за два на конвеєрі повинна з’явитися модифікація Nikola Tre (FCEV), оснащена водневими паливними елементами. Цей електромобіль матиме аналогічну трансмісію, але живитиметься від водню, отримуючи енергію від ТЕ марки Bosch. Дальність дії цієї моделі сягатиме 800 км. На вантажівці змонтують герметичні ємності, в які можна буде заправити до 65 кг Н2. Заправка воднем триватиме приблизно 10-20 хв», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, електровантажівка Volvo FH проїхала майже 1100 км на одній зарядц.