Техніка

У Китаї презентували електровантажівку зі штучним інтелектом

Електровантажівка Xingtu

Китайська компанія DeepWay, заснована ІТ-гігантом Baidu та американським локалізатором програмного забезпечення Lionbridge, представила нову електровантажівку Xingtu з суперкомп’ютером.

Про це повідомляє SpecMachinery.com.ua.

Зазначають, що автомобіль, виробництво якого розпочнеться в 2023 році, зможе скласти конкуренцію Tesla Semi. Його оснастили системою автономного управління, що працює на основі 10 камер, 3 інфрачервоних датчиків і ще декількох радарів, що сканують дорожню ситуацію на відстані до 1 км.

Штучний інтелект базується на потужному комп’ютері, здатному здійснювати до 500 трлн операцій за секунду. Система автоматичного управління відповідає автопілоту третього рівня: автомобіль може повністю самостійно пересуватися за визначеними маршрутами.

Надалі розробники планують довести систему до четвертого рівня: електровантажівка зможе їздити без втручання людини, але разом з тим збереже зовнішні елементи управління. За максимальної маси (49 т) комплект акумуляторів на 450 кВт/год забезпечить запас ходу 300 км на одному заряді.

Нагадаємо, електровантажівки Volkswagen перші у світі отримають новітні акумулятори.