Техніка

У Канаді послугами агроавіації користується кожен четвертий-п’ятий фермер

В Україні вкрай рідко від фермерів можна почути про залучення авіації для проведення сільгоспробіт. Ця сфера послуг в останні роки перебуває у глибокій тіні й не менш глибокому занепаді. Натомість у Канаді внесення добрив чи пестицидів за допомогою літаків є звичним явищем, що практикується десятиліттями.

Про це повідомляє журнал «Плантатор» з посиланням на The agAdvance.

Канадські авіатори, які спеціалізуються на послугах для сільського господарства, створили профільну Канадську асоціацію авіаобприскувачів (Canadian Aerial Applicators Association, СААА) для захисту власних інтересів та обміну досвідом.

У цілому в Північній Америці послуги сільськогосподарської авіації надають понад 1450 спеціалізованих фірм. При цьому 94% власників цих фірм одночасно є пілотами.

За статистикою, кожен оператор ринку має 2–3 літальні апарати, із них 87% – це власне літаки, а решта 13% – гвинтокрили.

У середньому кожна фірма, що надає послуги сільгоспавіації, має 27,4-річний досвід роботи в аграрному авіаційному секторі.

Авіація застосовується для внесення майже 25% засобів захисту рослин на фермерських полях. У лісовому господарстві використання ЗЗР покладене на авіацію стовідсотково.

В українських овочівників та ягідників затребуваність у послугах агроавіації теж є: картоплярі шукають варіанти для швидкої обробки посівів від хвороб та шкідників, внесення трихограми на значних площах солодкої кукурудзи чудово виконує саме авіація, проводити моніторинг стану ягідників площею в кілька десятків (а тим більше сотень) гектарів теж найліпше з неба. Проблема –– в невеликій кількості надавачів таких послуг та ціні, яку за них правлять.

Читайте також:Вертоліт перетворили на дрон для точного землеробства

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!