Техніка

У 2020 році BEDNAR FMT збільшила загальне виробництво на 20% нормо-годин

Компанія BEDNAR FMT увійшла в 2022 рік з легким оптимізмом, оскільки труднощі пов’язані з обмеженнями через COVID-19, здавалося, вже подолали. У першому півріччі економічного року виробник досяг зростання виробничих годин приблизно на 24%, порівняно з попереднім. Та, на жаль, друге півріччя пройшло під значним впливом війни в Україні.

Про це розповідає керівник виробництва BEDNAR FMT Войтех Беднар.

З початком війни змінилася вартість металургійного матеріалу, виникла його нестача та з’явилися перебої в ланцюгах постачання аж до різкого зростання витрат на енергоносії. Ціни на матеріали часто були дійсними лише протягом кількох годин і більшість замовлень не підтверджувалися з точки зору наявності матеріалу. Це зрештою вплинуло на точність і кількість поставок. Майже жодний агрегат не був завершений, коли надходив на конвеєр. Така ситуація вимагала змін у виробництві.

Щоб підтримувати виробничий процес, було достатньо мати принаймні основні компоненти для складання агрегату, щоб дозволити його транспортування вздовж лінії та до зон зберігання. Коли бракуючі деталі були поставлені, агрегати вже не поверталися на конвеєри, а продовжували працювати на нових робочих станціях.

З огляду на поглиблення війни, незахищеності у сфері енергетики та запровадження нормативних вимог у компанії BEDNAR вирішили підвищити енергетичну безпеку свого виробництва. Так, реалізували проект вторинного підключення альтернативного теплоносія, включаючи резервуари для зберігання пропан-бутану у відповідності з необхідним законодавством.

Разом із тим протягом 2022 року реалізували перший етап проекту вертикального зберігання негабаритних деталей. Зробили першу зовнішню зону зберігання, а потім реалізували другий етап будівництва трьох рядів зовнішніх кронштейнів. Переваги такого рішення є локалізація деталей, їх захист від пошкоджень, оперативна доступність і значне підвищення ефективності прийому та вивантаження матеріалів.

«Покращення ситуації із закупівельними поставками стало запорукою підтримання темпів виробництва. Треба було впроваджувати зміни і в цій сфері. Ми поступово переукладаємо контракти з постачальниками з урахуванням нових умов поставки, з метою підвищення точності поставок і якості комплектуючих. Щоб усунути турбулентність змін і покращити вартість закупівлі металургійного матеріалу, ми запустили проект централізованої закупівлі та фіксації цін на металургійний матеріал для всіх наших постачальників», – зазначає директор виробництва BEDNAR FMT.

Поступово змінюються концепції окремих виробничих ліній, а також їх оптимізація з метою збільшення пропускної здатності лінії та включення перевірки на виході. Цього року BEDNAR вдалося інтегрувати в лінійку сівалок робочу станцію для сівалок EFECTA, зберігаючи всі темпи виробництва. Завдання цього року включає пошук і реалізацію концепції додавання ще однієї великої робочої станції. Є деякі можливості, але вони вимагають деяких змін у внутрішній логістиці або майже JIT (just in time) поставок, щоб зменшити кількість попередньо випущеного матеріалу в зоні складання.

«Незважаючи на численні перешкоди, Компанії вдалося збільшити загальне виробництво в порівнянні з минулим роком на 20% нормо-годин у 2022 році, що я вважаю успіхом. Однак ми не можемо очікувати такого ж сприятливого економічного результату через зростання вартості вхідних матеріалів, енергії, простоїв та інших факторів. У 2023 році ми маємо зосередитися на побудові та зміцненні внутрішніх виробничих процесів, на вдосконаленні ланцюгів поставок, пошуку внутрішніх резервів, а також на навчанні працівників та їх персональній відповідальності», – підсумовує Войтех Беднар.

Нагадаємо, BEDNAR взяла участь у найбільшій бізнес-конференції року.