Техніка

Тензіометричні системи дозволяють підвищити врожайність на 20-30%

Тензіометричні системи даю змогу встановити оптимальний режим живлення культур, підвищити врожайність і регулярно отримувати дані щодо руху води в ґрунті.

Про це зазначив керівник компанії Aquatec Олександр Павлеківський на Youtube-каналі Aggeek.

Він розповідає, що тенізометр –  це прилад, що визначає рівень зволоження ґрунту та доступність цієї вологи рослині. Контролер збору даних – автономний пристрій для дистанційного збору, оброблення та передачі на інтернет-сервер інформації з різних датчиків. Контролер разом із метеосенсорами та електронними тензіометрами утворюють автономну тензіометричну станцію онлайн-моніторингу.

«Досить часто ґрунт перезволожують, що спричиняє перевитрати води, енергії, робочого часу, а також деградацію ґрунту. Відтак, знижується врожайність та якість плодів. Утім, це можна вирішити за допомогою правильного налаштування поливного режиму за вегетацією», –  зазначає керівник компанії Aquatec.

За його словами придбавши тенізометричну систему, клієнт отримує доступ до онлайн-сервера, що показує рух води в ґрунті та її доступність рослинам.

Тензіометр Aquatec

Додатково можна налаштовувати дати та норми поливу. Всі дані розміщуються на одному сервері та завжди доступні для користувача у вигляді звітів, графіків, таблиць.

«Профільними інститутами доведено, що  за підтримання оптимального рівня зволоження можна досягати збільшення врожайності на 20-30%. Таким чином тензіометрична система окупиться за один рік навіть за прибавки врожаю на 5-10%», – додає Олександр Павлеківський.

Нагадаємо, використання метеоданих у дощуванні економить до 30% води. Раніше повідомлялося, компанія AQUATEC пропонує пристрої для визначення строків і норми поливу.