Техніка

Система VMS V300 від DeLaval дозволяє керувати фермою віддалено

Ефективне виробництво та рентабельність молочної ферми складається із сучасних технологій, збалансованих кормів та якісної селекції. Зокрема, сучасні технології запроваджено на фермі компанії Villa (Вінницька обл.).

Про це з посиланням на коментар директора агрофірми «Україна — О» та співвласника компанії Villa Milk Михайла Федчишена пише журнал The Ukrainian Farmer.

«2015 року ми реконструювали ферми за найсучаснішими вимогами. На фермі встановили автоматизовану систему керування стадом «ДельПро» на 239 голів компанії «ДеЛаваль». Там корів доять тричі на добу, молоко одразу надходить по молокопроводу в охолоджувач», – каже Федчишен.

З доїльного апарата на головний комп’ютер передаються дані про кожну тварину: час доїння, швидкість молоковіддачі, показник надою тощо. Корів тут утримують на прив’язі, але фактично молокогін у поєднанні з програмою «ДельПро» — це як доїльний зал на прив’язі, але з мінімальними затратами на будівництво.

«А це фінансове питання на момент, коли ми ухвалювали рішення розбудовувати ферми, було ключовим. Другу нашу ферму обладнано роботизованою системою VMS V300 компанії «ДеЛаваль», яку ми встановили першими на Вінниччині. Усіма виробничими процесами можна керувати як безпосередньо на місці, так і віддалено», – зазначає фермер.

Два роботи-дояри обладнано контрольною функцією InControl, яка фіксує величезну кількість даних за кожне доїння від кожної із 144 корів. Обробляє їх, аналізує й передає звіти на комп’ютер і мобільні застосунки.

Загалом роботизована ферма — це розв’язання проблеми якості молока та кадрового питання. Адже нині, за словами Федчишена, гостро відчувається брак кадрів, натомість робот не лише повністю заміняє собою людину, а й усуває питання людського чинника. Навіть на найсучаснішому обладнанні, де люди дотримуються санітарно-гігієнічних правил, можливий контакт людини з твариною, що може погіршити якість молока. З роботом такі випадки не можливі — молоко одразу з вимені потрапляє в охолоджувач.

«Нині від роботизованої ферми Villa Milk на наш молокозавод надходить найчистіша сировина. Кількість соматичних клітин — 20–30 тис./см³. Це молоко екстракласу навіть за європейськими стандартами», – також зазначив Федчишен.

Нагадаємо, раніше також повідомлялося, що пакетне налаштування VMS може бути масштабовано для широкого спектру ферм.