Техніка

Стали відомі подробиці про китайський безпілотний водневий трактор

Стали відомі подробиці про китайський безпілотний водневий трактор

Китайський безпілотний водневий трактор ET504-H повністю електричний, керується автономно та віддалено, через мережу 5G. Але через високу вартість водневого паливного елемента не може бути запущений в серійне виробництво.

Про це повідомляє Future Farming.

Трактор майбутнього розроблений спільно Науково-дослідним інститутом інтелектуального сільськогосподарського обладнання (CHIAIC) та Тяньцзіньським науково-дослідним інститутом вдосконаленого обладнання університету Цінхуа. У розробці також бере участь найбільший китайський виробник тракторів YTO.

Трактор ET504-H має центральний синхронний електродвигун з постійними магнітами та додаткові незалежні двигуни для роботи обладнання. Живлення від водневого паливного елемента трактор отримує, коли не потребує своєї повної потужності. Під значним навантаженням додаткове живлення забезпечує літієва батарея. Електрична трансмісія може подавати 50 к.с. з максимальною швидкістю 30 км/гом.

Для безпілотного управління застосовується GPS-антена, радар міліметрового діапазону. Дані передаються через мережу 5G від China Mobile. Це забезпечує високу швидкість передавання даних, низьку затримку та великий об’єм з’єднання. 

«Зараз трактор ET504-H пройшов низку випробувань у галузі виробництва та збуту. Але через високу вартість паливного елемента, чіткого плану продажів поки що немає. Однак це може швидко змінитися, якщо витрати на батареї впадуть», – сказав Хуан Шенкао, заступник генерального директора CHIAIC.

Нагадаємо, у 2009 році компанія New Holland Agriculture випустила свій перший у світі водневий NH2-трактор, який згодом експлуатувався на фермах Європи до 2012 року. Але через обмежену доступність палива та високі виробничі витрати він ніколи не був комерційно життєздатним.

Читайте також: Розпочалися польові випробовування робоплатформи DOT