Техніка

Сівалка OMEGA забезпечує дружні сходи за будь-якого ґрунтообробітку, - досвід

OMEGA
Сівалка OMEGA OO6000FL від BEDNAR

Господарство «АгроОрг», що на Рівненщині, обробляє близько 2 тис. га, на яких вирощує сою, соняшник, кукурудзу, озимі зернові та озимий ріпак. Ґрунти мають в основному сірі лісові та частково дерново-підзолисті. У своєму виробництві підприємство активно застосовує різноманітну техніку від BEDNAR і відзначає її високу ефективність.

Про це AgroTimes розповідають у прес-службі BEDNAR.

Зокрема, на полях «АгроОрг» працює передпосівний компактор SWIFTER SO6000F та глибокорозпушувач TERRALAND TN3000M5R. А цьогоріч парк техніки підсилила універсальна сівалка OMEGA OO6000FL, яку поставив офіційний дилер «Компанія ЛАН».

Триметровий TERRALAND з долотами Active-Mix працює на достатньо високій швидкості з трактором John Deere та дуже гарно розпушує й перемішує ґрунт. Зазвичай агрегат працює в господарстві на глибину 35 см. Знаряддя вирішує в першу чергу питання ущільнення ґрунту та водної аерації. Та, крім того, має вищу продуктивність і економічну ефективність, ніж плуг.

Для сівби кукурудзи застосовують сівалку точного висіву Kinze. Вона гарно виконує свою роботу, але потребує чітко вирівняного поля. Тому в тандемі з нею працює передпосівний компактор SWIFTER.

У вирощуванні соняшнику та сої після кукурудзи практикують тільки основний обробіток глибокорозпушувачем TERRALAND: весною закрили вологу, а далі висів сівалкою OMEGA. Завдяки дисковій секції та прикочуючим коткам сівалка за один прохід готує ґрунт і сіє. А двосекційний бункер з надлишковим тиском забезпечує одночасне внесення добрив з чіткою нормою внесення в рядок з насінням чи в міжряддя, або одночасно і в рядок, і в міжряддя. OMEGA працює з трактором John Deere потужністю 310-330 к. с. зі швидкістю 12-14 км/год. У експлуатації цієї універсальної сівалки відзначають зниження затрат на підготовку ґрунту, а також зменшення проходів техніки. Відповідно, мінімізуються ущільнення й втрати вологи.

Калібрування машини просте й зручне. Трубопровід знаходиться позаду сівалки і має безпечний доступ. Також оператори техніки відзначають, що OMEGA має дуже зручний доступ до самих бункерів.

«Головне, що сівалка забезпечує рівномірні дружні сходи. Розкладка в неї хороша. Бачите, всі рослинки в однаковій фазі росту. Раніше ми використовували сівалку іншого виробника, то як вже не вирівнювали поле, соя сходила в три черги. А це проблема. Кожний підгін – це так чи інакше підвищення вологи врожаю під час збирання», – зазначає головний агроном підприємства «АгроОрг» Артем Гаврилюк.

Висівні сошники сівалки кріпляться на паралелограмі, що забезпечує чітке копіювання рельєфу поля та закладає насіння на однаковій глибині. Також рівномірному закладанню насіння сприяє передній шинний коток Frontpack, що ідеально вирівнює ґрунт та стабілізує агрегат.

«Мені дуже подобаються передні колеса. Вони працюють чудово і по оранці, і по дисковці, і по стерні кукурудзи. Ці шини на стерні кукурудзи працюють як третій ряд дисків, гарно давлять і прямо витягають за собою рештки», – додає пан Артем.

За його словами, ще однією перевагою сівалки OMEGA є гумові вирівнювачі борозен, що утворюються між колесами. Таким чином поверхня ґрунту ідеально рівна і ущільнена перед проходом сошників. Крім того, колеса на ущільнюючому котку розташовані офсетно, що підвищує прохідність сівалки, виключає можливість забивання та зменшує опір і, відповідно, навантаження на трактор.

Нагадаємо, культиватор Versatile якісно обробляє ґрунт протягом усього року.