Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Розробляють лохинозбиральний комбайн з механічним струшуванням та ручним збором

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Нідерландська компанія Fine Field BV продемонструвала комбайн Harvy 500 з унікальною системою вловлювання ягід, втрати якої складають 3% проти 20% у конкурентів. Машина може працювати як із механічними органами для струшування ягід, так і з людьми-збирачами.
Про це повідомляє Groeten&Fruit

Стандартна технологія механізованого збирання винограду Over Row (OTR), яку часто використовують для лохинових комбайнів, не оптимізована для збирання цієї ягоди. Такі машини часто пошкоджують продукт і мають великі втрати: до 20% ягід може впасти на землю під час збирання.

Причиною цього є форма куща лохини, що абсолютно відрізняється від форми виноградної лози.

Для вирішення цих проблем компанія Fine Field розробила запатентовану систему лову NOGAP. Система вітрил закриває територію навколо рослини, щоб жодна ягода не пошкодилася і не опинилася на землі.

Машина з механічним струшуванням може працювати й у беспілотному режимі.  В такому разі її можна використовувати на плантації багато разів за сезон, оскільки комбайн струшує лише стиглі ягоди.

За півгодини комбайн можна перевести в режим ручного збирання. 

Машина може працювати від акумуляторів та сонячних батарей, в режимі ручного збирання споживає 1 кВт·год.

Harvy500 підключений до Інтернету, розробники мають змогу стежити за станом усіх компонентів. У подальшому система буде збирати дані про врожайність, автоматизовано маркувати ящики для прив’язки даних кожного окремого ящика до місцевості, часу та інших параметрів для покращення простежуваності.

Читайте також: У Польщі експерементують із комбайновим збиранням вишні та черешні

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: