Техніка
Головне:
Техніка

Робота-черепаху хочуть працевлаштувати інспектором на рибоферму

Робот-черепаха U-CAT, розроблений вченими Талліннського технологічного університету найкраще підходить для того, щоб оглядати водойми та риб.

Про це повідомляє New Atlas.

«Коли серед риб на рибофермі запливає великий, невдоволений водолаз, який вивергає колони з бульбашками, тварини, як правило, піддаються стресу. Це в свою чергу може призвести до проблем зі здоров’ям. Те ж саме відбувається, коли застосовуються відносно швидкоплинні ROV (транспортні засоби з дистанційним керуванням)», – зазначає видання.

Шукаючи більш сприятливу для риб альтернативу, професорка Маар’я Круусмаа та її колеги випробували обладнаного фотоапаратом робота-морську черепаху, відому як U-CAT, яка раніше розроблялася в  Талліннському технологічному університеті для вивчення аварій кораблів. 

Автономний робот рухається у всіх напрямках, переміщуючи чотири незалежно керованих ласти. Коли Маар’я та її команда випробували її у водоймах із лососем на норвезькій рибній фермі, риба залишалася спокійною, плаваючи досить близько до робота. І навпаки, лосось тримався далеко від водолазів та ROV.

За словами Круусмаа, секрет рибного успіху U-CAT, ймовірно, полягає в тому, що він малий і повільний. Дещо дивно, що безшумність і зовнішній вигляд черепахи не так важливі.

«Факт, що робот виглядає як морська тварина, взагалі не грає жодної ролі, – каже вона. – І це насправді хороша новина – це означає, що нам не потрібно будувати роботів, щоб вони були схожими на рибу чи черепаху. Це дозволить здешевити розробку та використання роботів у цій новій області застосування».

Читайте також:Аргентинці показали автономний обприскувач Terran

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!