Техніка

Причепи з рухомою підлогою автоматизують подачу палива для сушарки

сушіння

Оптимізацію роботи елеватора можна забезпечити шляхом автоматичної подачі палива до теплогенератора.

Про це під час Всеукраїнського практичного форуму «Власний елеватор» розповів начальник елеваторного господарства ТзОВ «Агротехніка» Андрій Глубіцький.

«Газова траса знаходиться далеко від одного з наших елеваторів. Тому в 2019 році ми встановили сушарку з теплогенератором потужністю 6 МВт, що працює як на пелетах, так і на щепі. Для того, щоб забезпечити безперебійну подачу щепи, потрібно було залучити багато людей. Але, враховуючи складні умови роботи, ми вирішили мінімізувати використання людського ресурсу, побудувавши рухому підлогу», – розповідає Андрій Глубіцький.

Рухома підлога в причепах автомобілів автоматизує подачу матеріалу в теплогенератор: якщо технологічної тріски недостатньо, то автоматично вмикається рухома підлога, внаслідок чого щепа або пелета потім подаються транспортерами в приймальний бункер, звідти – в теплогенератор.

«Рухома підлога причепу складається з трьох частин: нижні дві під’їжджають під верхню й таким чином щепа безперебійно й автоматично подається в яму об’ємом 90 м3 (з верхом – до 120 м3). Транспортер складається з двох частин: перша частина піднімає щепу з ями, щоб причіп-щеповіз міг вивантажити матеріал в яму», – зазначає Андрій Глубіцький.

Нагадаємо, безпечне сушіння можливе за дотримання оптимальних температур.