Техніка

Послугу реєстрації/перереєстрації ТЗ можна буде здійснити дистанційно

У Міністерстві внутрішніх справа України визначили цифровізацію як один із пріоритетів у реформуванні системи органів МВС. Вона передбачає мінімізацію людського фактору під час надання адміністративних послуг. У контексті цього найближчим часом спростять реєстрацію/перереєстрацію транспортного засобу.

Про це розповідає заступник Міністра внутрішніх справ Богдан Драп`ятий на своїй Фейсбук-сторінці.

«Мета – максимально заощадити час громадянина, зробити послугу більш зручною, зі зрозумілим алгоритмом дій, мінімізувати потенційні корупційні ризики. Для реалізації цієї мети ми робимо конкретні кроки щодо переведення послуги в застосунок Дія. Фактично послугу реєстрації/перереєстрації ТЗ можна буде здійснити дистанційно, за винятком експертного дослідження», – зазначає Богдан Драп`ятий.

За його словами, бачення майбутнього алгоритму реєстрації/перереєстрації ТЗ таке:

  • укладаєте договір купівлі авто в телефоні через застосунок Дія;
  • договір автоматично надходить до сервера МВС, де авто проходить усі передбачені перевірки;
  • якщо перевірка пройшла успішно – електронний техпаспорт з’явився в телефоні покупця;
  • номерні знаки ви можете залишити на авто або самостійно придбати у виробника.

Разом з тим Кабінет Міністрів України прийняв зміни до урядового розпорядження від 16 травня 2014 р. №523. Цей акт спрямований на уможливлення реєстрації та перереєстрації, зняття з обліку вживаних засобів у центрах надання адміністративних послуг, а не лише нових ТЗ.

«Фактично громадянин отримує можливість обирати, де йому зручніше скористатися адміністративною послугою (СЦ МВС чи ЦНАП). А у відносно недалекій перспективі і третій варіант – онлайн», – додає Богдан Драп`ятий.

Нагадаємо, Уряд спростив процедуру отримання посвідчення водія.