Техніка

Посівний комплекс Amazone Cirrus-СС виконує до 7 операцій за один прохід

Посівний комплекс Amazone Cirrus

На полігоні аграрних інновацій Digital Field навесні заклали досліди з технології вирощування ярої пшениці. Для сівби використовували ефективні сівалки Amazone.

Про це AgroTimes розповідають у прес-службі Agrilab Farming.

Зазначають, що першим варіантом досліду стало порівняння ефективності рідкого та гранульованого добрива. Для його закладання використали сівалку DMC Primera (міжряддя 18,75 см), адже ця машина здатна вносити добрива як в рідкій, так і в гранульованій формах.   

«З рідким добривом урожайність пшениці становила 6 т/га, на ділянках з гранульованим – на 2-5 ц/га більше, – зазначає агроном Digital Field Каріна Кулик. – Отже, як бачимо, в умовах цього року гранульовану форму живлення немає сенсу замінювати рідкою». 

Для закладання досліду з ефективності внесення добрив в рядок використали висівну комбінацію Cirrus-СС (12,5/16,6 см), що виконує до 7 операцій за один прохід на швидкості до 20 км/год. Для цього досліду її обрали через системи Single- та Double-Shot: вони дозволяють закладати добрива з висівом і в міжряддя, і в рядок, або туди, й туди водночас.

Разом з висівом Cirrus-СС внесла комплексні добрива FERTIS NPK 7:20:28+ME з нормою 130 кг/га: на першому варіанті – в рядок із насінням, на другому – в міжряддя, на 8 см убік.

«Там, де стартове добриво внесли в рядок із насінням врожайність ярої пшениці становила 6,3 т/га, за внесення в міжряддя – 6 т/га, – відзначає Каріна Кулик.

На полігоні ярої пшениці також порівнювали результативність різних норм і глибин висіву: 3 млн шт./га на глибину 2 см, другий – 5 млн шт./га, на 5 см.

Закладали цей дослід також сівалкою Cirrus-СС від Amazone. Тут знадобилась ще одна особливість агрегату, пов’язана з двома типами її сошників: однодисковими RoTeC pro (притискне зусилля 55 кг/сошник) та дводисковими TwinTeC+ (100 кг). В обох випадках елементи немалі:  Ø400 мм та Ø370 мм відповідно. Це в поєднанні з ефектом від Matrix сприяє плавному ходу висівних елементів, а отже, і якості розкладки у вертикальній площині.

Так, за глибини висіву 2 і 5 см з різною кількістю посівного матеріалу отримали врожайність на рівні 6,5 т/га.

Раніше повідомялося, посівний комплекс AMAZONE Cirrus 300 забезпечує рівномірні сходи.