Техніка

Плуг LEMKEN Juwel 6 3+1 добре зарекомендував себе у важкій роботі

Плуг LEMKEN Juwel 6 3+1 добре зарекомендував себе у важкій роботі

Плуг LEMKEN Juwel 6 3+1 у ПСП «Добробут», що в селя Яланець на Вінничині добре зарекомендував себе при надважкій оранці минулого року. Навіть при оранці на місці старого саду отримали хорошу рівність та невеликі витрати пального – 23-27 л/га.

Про це в інтерв’ю AgroTimes розповіла Олена Бідняк, директорка ПСП «Добробут».

Вона зазначила, що при виборі нового плуга вплинув позитивний досвід експлуатації дискової борони LEMKEN Rubin, що певним чином підштовхнуло саме до цього бренду. Також врахували наявність агрегату в Україні та його надійність.

Плуг LEMKEN Juwel 6 3+1 агрегатували плуг із трактором John Deere потужністю 125 к. с. 

«Минулий рік був непростим для оранки, і після кукурудзи передбачалась надважка робота, – розповіла Олена Бідняк. – Щоб уникнути перевантажень четвертий корпус відкинули й працювали трьома. Представники фірми «Конкорд» допомогли налаштувати плуг, і ми відразу побачили його переваги — навіть на полі, де нещодавно викорчували старий садок, отримали хорошу рівність. Витрати пального вийшли не такі й великі — 23–27 л/га. І це зважаючи на абсолютно несприятливі умови роботи».

Вона додала, що після кукурудзи орали на глибину 25–27 см, щоб заорювати рослинні рештки, і плуг із цим завданням впорався на «відмінно». 

«Агрегат обробив близько 80 га, і вже вдалось випробувати систему зрізних болтів — їх можна швидко замінювати й працювати далі. Обійшлось без тривалих зупинок», – зазначила директорка сільгосппідприємства.

Довідка: ПСП «Добробут» обробляє близько 500 га і вирощує пшеницю, ячмінь, сою, кукурудзу і соняшник. Переважна більшість ґрунтів – чорноземи, але трапляються глинисті ділянки та солончаки. В обробітку ґрунту віддають перевагу оранці. Коли дозволяє погода і час, після плуга намагаються виконувати додатковий обробіток дисковими знаряддями для остаточного вирівнювання й подрібнення грудок.