Техніка

Плуг Diamant ідеально працює навіть в умовах посухи, – досвід

Плуг Diamant ідеально працює навіть в умовах посухи, – досвід

ФГ «Проялс» на Черкащині експлуатує плуг Diamant від LEMKEN протягом п’яти років і за цей час жодного разу нічого не ремонтували. Навіть в умовах посухи плуг працює ідеально.

Про це AgroTimes розповів Володимир Здоровко, ФГ «Проялс».

«За якістю виконуваних функцій плуг Diamant від LEMKEN – найкращий з усіх, з якими мені доводилося працювати і які я бачив у процесі роботи. Різниця з нашим попереднім плугом – колосальна», – зазначив Володимир Здоровко.

Комплектацію плуга в господарстві формували самі, враховуючи потреби й умови роботи. Купували шестикорпусний Diamant із системою Vari. Це дає змогу механізатору регулювати ширину захвату в процесі руху, залежно від щільності ґрунту (працюють на середніх суглинках), культури, яку заорюють тощо.

«Також у нас у комплектацію входить глибокорозпушувач, що чіпляється на плуг, так що ми розпушуємо ущільнені шари на глибині 51–55 см. За зміну робимо в середньому 18–20 га, залежно від складності роботи. Якби орали мілкіше, то легко робили б і 30, і 40 га за зміну», – розповів аграрій.

Плуг агрегатують із трактором Claas Axion 950. Через те, що орють на велику глибину, витрати пального також великі – 24-26 л/га, але одночасно виконують дві операції – і глибоке розпушування, і оранку, тож якість роботи компенсує витрати пального. Крім того, після цього агрегата поле рівне, як після культивації.

«У нашому регіоні все частіші посухи, і навіть у таких умовах плуг працює ідеально. Поле лишається таким рівним, як після культиватора. Також він добре приорює пожнивні рештки кукурудзи, годі й казати про інші культури» – додав Володимир Здоровко.

Нагадаємо, плуг Diamant якісно працює навіть за –10 °C.