Техніка

Отриманню дружніх сходів сприяє якісний очисник ряду

Однією з причин недружніх сходів можуть бути пожнивні рештки. Відтак, потрібно подбати про обладнання сівалки спеціальними пристроями для очищення проходу, що можуть адаптуватися до мінливих умов поля.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

«Перебуваючи в борозні поруч із насінням, пожнивні рештки відтягують на себе цінну вологу, що так потрібна насінню для проростання, і, як показали дослідження, можуть уповільнити проростання орієнтовно на один день. Пожнивні рештки можуть стати й фізичною перешкодою на шляху рослини та її коріння, затримуючи проростання. Крім того, рештки торішніх рослин є живильним середовищем для хвороб, що віднімають у рослини сили й зменшують майбутній урожай», – відзначають у статті.

Утім, зауважують, що багато систем для очищення проходу сівалки не справляються зі своєю роботою через відсутність адаптивності до мінливих умов на полі. На різних ділянках поля вони можуть горнути борозну або, навпаки, недостатньо прилягати до ґрунту, лишаючи пожнивні рештки на проході секції.

Секція сівалки з очисником ряду Reveal

Для якісного очищення проходу компанія Precision Planting розробила очисник ряду з автоматичним пневматичним притисканням Reveal, що встановлюється не на висівну секцію, а на раму сівалки. Завдяки цьому вібрація від очисника рядка не передається на висівну секцію. Пневматичний притиск, плаваюча підвіска, адаптивність і зручність у роботі дозволяють з кабіни трактора підібрати оптимальні налаштування й забезпечити потрібну якість очищення проходу сівалки в будь-яких умовах.

Нагадаємо, система автоматичного притискного зусилля DeltaForce забезпечує дружні сходи.