Техніка

Не всі поля придатні для диференційованого підходу, - фахівець

Богдан Кривіцький
Богдан Кривіцький

Компанія ІМК застосовує диференційоване внесення добрив на 120 своїх полях загальною площею 14 978 тис. га. У масштабах усього холдингу це лише близько 10%, оскільки не всі поля придатні для цієї технології: по-перше не всі вони мають виражену строкатість, а по-друге, не у всіх випадках ця строкатість зумовлена чинниками, на які можна вплинути, застосовуючи диференційоване внесення.

Про це зазначив заступник гендиректора ІМК з технічних питань та інновацій Богдан Кривіцький під час Всеукраїнського практичного форуму Digital Farming.

Формування карт-завдань для диференційованого внесення відбувається на основі карт зон продуктивності. Відомо, що є зони низької, середньої та високої продуктивностей. У кожній із них господарство отримує приблизно однаковий урожай протягом декількох сезонів.

«У формуванні карт продуктивності ми використовуємо інформацію щодо багаторічної вегетації від компанії One Soil. Далі – це карти врожайності. У нашій компанії ми картографуємо близько 90% полів, що маємо в обробітку. Для цього використовуємо власні комбайни, а коли беремо в оренду, то основною умовою є наявність функції картографування врожайності, її валідність і технічна справність. Процес цей налаштувати не дуже легко, є багато нюансів. Потрібно мати хорошого ІТ-спеціаліста та агронома-аналітика, який може правильно інтерпретувати дані. Та без карт урожайності я не бачу сенсу працювати з диференційованим внесенням», – відзначає Богдан Кривіцький.

Він також наголошує, що під час формування карт-завдань для диференційованого висіву або ж внесення добрив, необхідно переконатися в тому, що зони продуктивності не були сформовані під впливом техногенних чи антропогенних чинників. Лише тоді з ними легше, можна і треба працювати.

Читайте також: Вижити у війну. З інноваціями.