Техніка

Названо умови, за яких не варто збільшувати швидкість сівби

Збільшення робочої швидкості сівалки може значно погіршити точність сівби. Тому при регулюванні швидкості необхідно зважати на особливості поля, оснащення сівалки та можливості висівного апарату, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Перед сівбою висівний апарат варто налаштувати для зменшення пропусків і двійників, а також відкалібрувати. Зокрема, доцільно робити це щороку, оскільки насіння одного гібрида може змінюватися за формою та розміром.

Важливо обрати правильну швидкість сівби. Річ у тім, що встановлення високої швидкості у прагненні встигнути в оптимальні строки, не завжди є доцільним.

На нерівних ділянках поля секції сівалки «підстрибують» і глибина розташування насіння не витримується. А пришвидшення руху посилює вертикальні коливання секцій, що лише погіршує рівномірність розташування насінин у рядку.

Разом з тим висівний апарат теж розрахований на певну продуктивність. Так, зі збільшенням швидкості руху вона також має збільшуватись шляхом пришвидшення обертання дозувального диска. Утім, точність висіву в цей час погіршуватиметься через збільшення пропусків і двійників.

Таким чином збільшувати швидкість сівби не варто, якщо поле має нерівності, сівалка не оснащена системою активного притискання, а висівний апарат не розрахований на збільшення продуктивності.

Нагадаємо, що вирішити проблему нерівномірної глибини посіву здатні сучасні системи змінного притискного зусилля.