Техніка

Названо найкращі знаряддя для закриття вологи в зоні Степу

Названо найкращі знаряддя для закриття вологи в зоні Степу

За вирощування соняшнику в зоні Степу всі агротехнічні заходи мають бути спрямовані на максимальне збереження наявних запасів вологи. Ранньовесняне боронування треба починати мірою настання фізичної стиглості ґрунту. Найкращими знаряддями для закриття вологи на фоні безполицевого основного обробітку ґрунту є голчасті борони, дискові лущильники з плоскими дисками, а на фоні полицевого обробітку – звичайні зубові борони БЗСС-1,0, пише журнал The Ukrainian Farmer.

На парових полях і площах, оброблених восени поверхнево, за осіннього полицевого обробітку ґрунту закриття вологи проводиться зубовими боронами, зчепленими у два ряди. У такому положенні борони добре розпушують ґрунт, сприяють вирівнюванню його поверхні, що забезпечує збереження вологи.

На необроблених з осені масивах по стерні закриття вологи проводиться знаряддями роторного типу, а за їх відсутності – дисковими лущильниками з кутом атаки 15° на найменшу глибину (3-4 см), з метою укладення стерні на поверхню поля, що створить додаткову мульчу і збереже вологу.

Щоб не допустити пересихання розпушеного верхнього шару після заходів закриття вологи за її дефіциту, треба обов’язково, особливо по стерньовому фону, провести прикочування кільчастими котками.

Цей спосіб забезпечує вирівнювання поверхні поля й зменшує випаровування вологи. Чим сухіше поверхня ґрунту і чим вище її брилистість, тим більш більшою є потреба в його прикочуванні.

Раніше повідомлялося, як робота дискової борони впливає на врожайність культури.