Техніка

Найближчі 10 років сільськогосподарських роботів і дронів

Найближчі 10 років сільськогосподарських роботів і дронів

Ринок роботів і безпілотних літаків для використання у сільському господарстві в 2016 році досягне $3 млрд, а до 2022 року зросте до $10 млрд. Про це йдеться у дослідженні «Сільськогосподарські роботи і дрони 2016-2026: технології, ринки та гравці», проведеному IDTechEx.

У звіті аналізується, як роботизовані технологічні розробки змінять сільськогосподарський бізнес,  дається прогноз розвитку ринку на 10 років для декількох категорій сільськогосподарських роботів і безпілотних літальних апаратів. Про деякі з основних моментів пише сайт Agrilab, посилаючись на PrecisionAg.

Автономні трактори. Управління трактором і системи автоматичного управління стають топ-темою, завдяки вдосконаленню і зниження витрат в галузі технології RTK GPS. Більш 300 тис. тракторів з автоматичною системою управління буде продано в 2016 році. До 2026-го їх кількість зросте до 660 тис. одиниць на рік. Разом з тим вихід на великомасштабний ринок безпілотних автономних тракторів відкладається, але не через технічні недоліки, а через питання, пов’язані з регулюванням, собівартістю і недостатньою довірою фермерів.

Сільськогосподарські дрони. Автономні безпілотні літаки надають докладні повітряні карти, що дозволяє фермерам, враховуючи отримані дані, приймати рішення щодо тих чи інших дій на конкретних ділянках поля. Їх розвиток незабаром досягне свого піку, якщо низькі нормативні бар’єри і точне землеробство екосистем кінець кінцем перетнуться. Тим часом, безпілотні літальні апарати стануть широкодоступним товаром, який матиме важливе значення для збирання даних і аналітики. Сільське господарство стане основним ринком для дронів, який досягне $485 млн у 2026 році.

Роботи для прополювання. Роботи з можливістю бачення використовуються в органічному фермерстві протягом декількох років. Вони обробляють культури, ідентифікуючи бур’яни і вибираючи їх. Наступне покоління цих роботів ще на ранній стадії еволюції. В їх алгоритмах використовуватимуть великі бази даних і складну обчислювальну техніку. Ринок роботів для прополювання складе $380 млн до 2026 року.

Безпілотні автономні роботизовані культиватори і розвідники даних. Роботи з підтримкою бачення і можливістю розвідки сягають більшої навігаційної автономії. Ці маленькі повільні легкі роботи можуть автономно пересуватися полем, аналізуючи рослини і за необхідності здійснюючи певні дії, такі, як прополювання. Більшість з роботів-культиваторів ще перебуває на стадії прототипу і не готова до комерційних продажів. Перші помітні продажі були спрямовані на невеликі овочеві багатокультурні ферми. Ринок безпілотних роботизованих культиваторів і розвідників даних зросте до $ 300 млн до 2026 року.

Збір свіжих фруктів. Збір свіжих фруктів переважно знаходиться за межами досяжності машин або роботів. Прогрес у цій галузі був утруднений жорсткими технічними вимогами, відсутністю моделей САD і фрагментарним характером інвестиційного ринку. Хоча ця ситуація починає змінюватися, хоча і повільно. Обмежена кількість комбайнів для збирання свіжої полуниці вже пройшла комерційні випробування. Тим часом комбайни для яблук і цитрусових знаходяться на стадії завершеного прототипу. Вони почнуть освоювати ринок з 2021 року. А до 2026 року обсяг ринку сягне $230 млн.
   
AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!